ღ Minden-ami-fontos ღ

►hali, kösz hogy benéztél:) remélem találsz olyat ami érdekel <3 minden nap lesz valami új ami tetszeni fog ;) ja és ne feled ide bármikor jöhetsz◄ (L)

Nincs kedved vagy erőd tanulni??

nem baj itt megadunk minden tanácsot hogyan puskázz:D

A legtöbbet ki is próbáljuk szóval tuti siker;)

     

001. Segít a stréber

 

 

Ez az egyik leghatásosabb és legegyszerűbb puskázás!Ha tudsz, mindig ülj stréber mellé, legyél vele a lehető legjobb baráti viszonyban, hiszen, ha akarja eltakarja a lapot és akkor nem tudsz lesni.

 

 

002. Ketten egyért

A kedvencem!

Ha a legjobb barátnőd is benne van a puskázásban, akkor fogjatok össze, hiszen a cél közös!

Többnyire az iskolákban 3-as padok vannak, de 2-esnél is beválik.Mindig csak az egyikőtök puskázzon és ő üljön középen, vagy a külső szélen, de semmiképp sem az első sorban.Amelyikőtök nem puskázik az mindig figyelje a tanárt, és ha néz, akkor előre megbeszélt jelzéssel figyelmeztesse társát. Ez lehet köhögés, de akár a pad alatt is megpöckölheted, vagy ilyesmi.

 

003. A pad alatt
Egyszerű, de nagyszerű és feltűnésmentes, a legtöbbször én is ezt használom.
Ha tudod a doga témakörét, vagy esetleg kérdéseit, akkor nagyon egyszerű dolgod van!Egy kis lapra felírod a megoldásokat és rárakod a székre és eltakarod a lábaddal, ha jön a tanár.Ha a dogát kicsit lehúzod a padról, hogy a vége a levegőbe lógjon feléd, akkor a tanár azt hiszi, hogy a lapot nézed, vagy akár rá is rakhatod a fejed a padra, mintha nem tudnád vagy ilyesmi.
FIGYELEM!!Vigyázz, hogy mindig megfelelő méretű betűkkel írd a lapra az anyagot, mert az nem túl jó, ha nem tudod elolvasni.

 

004. Tolltaktika
A legtöbb toll átlátszó, és mi ezt ki is használjuk! : D
Ha csak idegen nyelvből írtok szavakból, akkor ez a legideálisabb.Először szétszereled a tollat és egy kicsi papírra apró betűs gépelt szöveget ragasztasz a belsejébe és amikor írsz, közben forgatod, de az ujjaiddal eltakarod.

005. ,,Henna"
Ha hosszú ujjú pulcsi vagy pulóver van rajtad, akkor a kezedre írhatod a puskát, az ujja szára pedig eltakarja és a pad alatt leshetsz róla.Ezt a módszert használhatod a lábadon /combodon/ is, ha rövid nadrág van rajtad.Ha jön a tanár, úgy scinálsz, mintha viszketne v ilyesmi. 

   

006. Cipő
Ha olyan a cipőd talpa /és persze nem túl koszos/ akkor ezt is használhatod.Ha nem figyel a tanár akkor felrakod a segged mellé akkor nézheted is, de vigyázz, le ne bukj!

 

007. Extra cipő
Lényegében ugyan az, mint az előző, csak sokkal komplikáltabb.Ha annyian vagytok, hogy szinte mindenki puskázik, akkor üljetek a lábatokra és oda ragasszátok a papírt és így a mögöttetek lévő tud puskázni.

 


008. Mindig a nagy mögé!
Ez nem kimondottan egy puska ötlet, de ez is előnyötökre válhat vmilyen szinten...
Ha ti ülhettek választás szerint és nem a tanár ír ülésrendet, akkor nyert ügyed van!Ülj mindig a kicsit teltebb oszt. társad mögé és akkor még könnyebben tudsz puskázni!De azért ott is figyelni kell, nem garantált a lebukásmentesség!

 

009. A számológép duplán hasznos!
A számológép már eleve egy hasznos tárgy, de még a puskázásnál is szóba kerülhet.Ha olyan a számológéped, amin mindenféle jelek vannak /középiskolás/ akkor szerencséd van.A hátuljára felírhatsz egy csomó egyenletet meg képletet, ezt fizikán és matekon is használhatod.Halványan írj ha fehér, de vastagon, ha fekete, mert a grafit amúgy sem látszik olyan jól a sötéten.Létezik olyan gép is, amely tokos.. na az még királyabb ebből a szempontból.


010. Kockázatos kockás lap
Ez egy kicsit kockázatos.Ha olyan helyen ülsz, hogy az előtted lévő társad eltakar, akkor biztonságosabb.Egy hossú lapra írd a puskát, és simán csúsztasd be a dolgozat alá.Ha lehet, akkor legyen ugyan olyan hosszú, mint a doga, mert akkor könnyebben leolvasod, mert akkor csak pár sorig húzod ki a lap alól, de ha rövid sorba írod, akkor elég hosszan ki kell húzni, hogy az elején is el tud olvasni.A dogát húzd hozzád közel, hogy csak épp egy sornyi hely maradjon ki közted és a doga között a padon /dőlj a padnak/ és amit már leírtál azt gyűrd alá!Így bizt nem látja meg!

 

011. 6szögletű toll
Olcsó, Tesco-s tollakat kell venni (akciókban 100ftért kapsz vagy 10 darabot), melyek felületébe körzővel kell belekarcolni a tudnivalókat.
Karcolás helyett alkoholos filccet is használhatunk, viszont annak nagyon vékonynak (0,5) célszerű lennie.

 

012. Átlátszó toll
Manapság minden üzletben kapható olyan toll, amelynek a külseje átlátszó műanyagból készült. Ez kell neked. A szükséges évszámokat, képleteket, információkat egy kis papírra kell felírnod, majd a toll belsejébe / a tollbetét és az átlátszó külső közé / ragasztanod, és kész. Ha nincs elég kézügyességed, de van számítógéped és lézernyomtatód könnyedén elkészítheted, csupán arra kell ügyelned, hogy a papír megfelelő nagyságú legyen - se túl nagy, se túl kicsi.

 

013. Padra firkálni
Az első, és legegyszerűbb puska, ha felírjuk a padra. A módszer sikeressége nagyban függ a pad színétől, felületétől, az íróeszköz fajtájától, a pad és az írás közötti adhéziós erőtől (magyarul: milyen könnyen kopik le vagy mosódik el) és a fényhatásoktól. Ha jól csináljuk, akkor csak abból a szögből olvasható el, ahol ülünk, és egy gyors mozdulattal letörölhető (persze csak szándékosan, nem véletlenül).

 

 

014. Fólia
Amennyiben az iskolapad még nincs túlzottan elhasználva és van színes nyomtatód, akkor a következő módszert is alkalmazhatod:
Számítógéppel írd meg a puska szövegét 6-8 pontos betűvel, majd állítsd át a színét a pad színével azonosra. Gondolom nem esik nehezedre mintát venni a padról. Miután megtörtént a színbeállítás, színes tintasugaras nyomtatóval fóliára nyomtasd ki. Ez a padon nem látszik, te viszont elolvashatod, ha alá csúsztatod a fehér papírt.

 

015. Asztalcsomagolás
Jó formán minden iskolában ki vannak ?dekorálva? a padok, pedig óvni kellene az iskola tulajdonát. Erre kiváló módszer a padra ragasztott csomagolópapír, amin természetesen jól elrejthető a puska. Sajnos ez nem minden iskolában kivitelezhető, ezért jó ha időben- mondjuk év elején- felhívjuk a tanárok figyelmét arra, hogy a padokat jó lenne megvédeni valahogy a sok firkától. Majd elő állunk az asztalcsomagolás ötletével, természetesen nem a dolgozatírás előtti pár napban, hanem mint említettem, valahol az év elején, egy semleges időpontban. S mire oda ér az idő, hogy tudásfelmérőt készíttet a tanár, már szépen tele lesz rajzolgatva, írogatva a csomagolópapír, és így feltűnésmentesen még beilleszthetünk egy-két képletet, szöveget, szóval a puskát.
>>>>>>> 2. rész <<<<<<<
Mivel az év elején azon ügyködtél, hogy a tanár beleegyezzen az asztal becsomagolásába, így most kapsz még egy-két ötletet az előző példa folytatásaként.
Az egyik ötlet, hogy a legmegfelelőbb helyen kivágjuk a papírt, és helyette a puska szövegét tartalmazó, azonos színű papírt ragasztunk be.
A másik ötlet, hogy a csomagolópapíron egy vékony lyukat vágunk, és alul egy kis zsebet képezünk ki, amibe bele tudjuk helyezni a számítógéppel elkészített, azonos színű papírból készített, kis méretű puskánkat, melyet bármikor előhúzhatunk.
Ennek a módszernek van egy kis hátránya, hogy előkészületeket is igényel, valamint nem minden esetben kivitelezhető.

 

016. Farmering
A farmeringes módszer mond valakinek valami? Két és fél év csinálom és még egyszer sem buktam le! A mi osztályunkban nagy divat farmeringben jönni suliba. Ennek az anyagnak meg van az előnye, hogy a cellux tökéletesen és nyomtalanul ragad rá. Megírod a puskát (a méret szinte teljesen mindegy), és a begombolt ing jobb-, vagy bal alsó sarkát felhajtod. Óra előtt fél perces procedúra erre a területre felragasztani a puskát. Ha ezt megtetted, visszahajtod az ing sarkát, bemész órára, és a megfelelő időben (pad alatt minden pillanat ennek számit) felhajtod, hogy a puskát használni tudd. Ha a tanár felállít, mert kíváncsi, hogy mi van az öledben, te felállsz ekkor az ing sarka magától visszahajtódik, és ezzel el van intézve. Engem még soha nem buktattak le, pedig szinte napi rendszerességgel használom a puskáimat. Szerintem tök jó, már csak azért is, mert ha leszeded a puskát, csak visszahajtod a celluxokat és legközelebb azokra ragasztasz újakat. Sok sikert!

 

017. Ingzseb
A lényeg, hogy amikor írod a dogát akkor lehetőleg egy ing legyen rajtad (na nem a fehér ünneplősre gondoltam... biztos van valamilyen kockás inged) Az ingeken legalább egy (de a 2 az igazi) zsebe van. (Számtech. órán biztos hallottál arról hogy ebbe a zsebbe pont belefér egy 1,44-es kislemez) Na ebbe a zsebbe belenyomod a kis lapokra írt puskát és csupán annyit kell tenned, hogy a mutató és középső ujjaddal "megigazítod" és már látod is....
Kis gyakorlást mindenképp igényel.

 

018. Zakó
Óriási láthatatlan felületre van szükséged? Végy egy zakót. Vicc volt, elég ha kölcsön kérsz. A zakó belsejébe nagyobb mennyiségű puskát ragaszthatsz, varrhatsz, zsebbe rejthetsz. Vigyázz, a zakó mindig megfelelően simuljon a testedhez, és akinek nem kell annak ne biztosíts belátást. Mivel a zakó belsejét használod puska felületnek, úgy kell belerejtened a lapokat, hogy KISSÉ meggörnyedve pont el tudd olvasni a szükséges információkat, majd amikor kihúzod magad ujjra elrejtsd a kíváncsi szemek elől.
>>>>>>>>>2.rész<<<<<<<<<
A beemeléses módszer azon változata ez, amikor a papírokat nem teszed ki, hanem a zakó belsejébe belevarrsz egy A/4-es méretű zsebet, ahonnan majd a megfelelő pillanatban kiemeled a kívánt lapot.

 

019. Radír
Ez a legkevésbé feltűnő, praktikus segédeszköz. Igaz már a tanárok is tudnak róla. Csupán arra ügyelj, hogy ne a puskát tartalmazó fele legyen felfelé.

020. Fém tolltartó
Ha fém tolltartód van: ragassz bele egy órarendet és vágj bele minél nagyobbat, rakd alá a puskát és ha jön a tanár csinálj úgy, mintha kifogyott volna a tollad.

 

021. Tolltartó

Itt is csak a képzeleted szabhat határt, hogy hogyan használod ki az adott felületet. Kis lapokra felírod a puskát, majd ráteszed a ceruzákat, vagy a tolltartó különböző kis zugaiba ragasztod, esetleg az alsó vagy oldalsó felére is írhatsz, csak a kellő pillanatban ne felejtsd el megfordítani a tolltartód. Célszerű nagy és sok rekeszes tolltartót vásárolni.

 

>>>>>>>>>2.rész<<<<<<<<<
Itt is a minél nagyobb tolltartó van előnyben, hisz most takarótárgyként használjuk. Ha lehet a puskát ne közvetlenül magad elé írd, mert onnan úgyis el kell pakolnod a tolltartót. Tehát vagy közvetlenül írd a padra vagy ragaszd oda a már előre elkészített, méretében is megfelelő, vagyis a tolltartótól kisebb puskát. Ha így jársz el és véletlen elcsúszik a tolltartód, még akkor sem látszik ki. A kellő pillanatban pedig egy kicsit eltolod a tolltartód és olvasod a szöveget. Elrejteni is egyszerű a puskát, csupán elkezdesz keresni valamit a tolltartódban, s közben visszahúzod az eredeti helyére. Figyelem elterelő, ha nyitva hagyod, de nem muszáj.
>>>>>>>>>Fa tolltartó<<<<<<<<<
Egyszerű és biztos módszer rövid, de fontos információk számára: Ha régi típusú fa tolltartód van, elcsúsztatható fedővel jól jöhet puskázásra is. A fedő tetejére, filctollal felírhatsz néhány fontosabb képletet, nyelvtani táblázatot. Ezek túl feltűnőek ahhoz, hogy a tanár észre vegye. A tolltartó belsejében pedig egy üres helyen pici cetliket rakhatsz (az a/4-es lap 1/32 része felezett módszerrel) és ezekre lehet rotringgal írni, vagy pedig 6-os betűvel kinyomtatni (még az egybe lapra). A cetliket tetszőlegesen használhatod, csak használat után vágd zsebre összegyűrve. Egy ilyen cetlire ráfér egy tétel, persze vázlatosan, évszámokkal.

 

 

022. Tolltartó és könyv
Nem minden esetben alkalmazható, csak ha kint maradhat a padon egy vastag könyv is. Kicsit pepecs munka, de előnye, hogy a tanárok úgyis a vízszintes felületen keresik a puskát, így kevésbé feltűnő, pedig szem előtt van. Tehát a feladat, hogy először leméred egy könyv hosszát és vastagságát, majd egy ennél kisebb papírt vágsz, amit a könyv színével azonosra színezel. Erre írod a puskád, majd ráragasztod a könyv gerincére, vagy becsúsztatod az átlátszó borító alá. Sajnos nem túl sok anyag fér rá, de a fontos dolgokat fel tudod jegyezni. Ha kész, a tolltartót ráteszed a könyvre úgy, hogy egy picit a gerinc fölé lógjon, így te ülő helyzetből jól látod, viszont a tanár hiába sétál vagy áll meg melletted, a tolltartó takarása miatt nem látja a puskát. Ebben az esetben ez a lényeg, a takarás.

 

023. Tesztírás
Mivel tesztírásnál többnyire x-elni kell csak, a következő módszert viszonylagos biztonsággal el lehet játszani, főleg nagyobb létszámú vizsgán. Kell hozzá egy kolléga, aki már letette a vizsgát és vágja az anyagot. Mögéd vagy eléd kell hogy üljön és a te nevedet írja a tesztlapra, magyarán helyetted írja meg a tesztet. Amikor lejár az idő (vagy még előtte) kicserélitek a lapot, te beadod (esetleg még olyan variáció is lehet hogy a neved te írod rá - így a te írásod lesz rajta) ő pedig be se adja, egyszerűen kisétál. Sok olyan vizsga van, amikor ezt simán el lehet játszani, a vizsga végén mindenki egyszerre adja be, fel se tűnik a vizsgáztatónak hogy valaki nem adta be. Neked pedig lesz egy kitöltött teszted, amire ha ügyes vagy még a saját írásoddal írod rá a neved is!

 

024. Csere mesterfokon
Olyan vizsgákon, szigorlatokon lehet legjobban elsütni, ahol előre megadott tételek vannak. Mindegyik tétel vázlatát külön lapra ki kell irkálni. Be kell szerezni (bárhol, pl. Tesco, papírbolt) egy kis iratrendező táskát, amibe két fehér lap közé belerakod az összes kidolgozott lapot és ABC sorrendbe teszed. Adott pillanatban ki kell húzni, valamit firkálni a felső fehér lapra, majd kicserélni. Sok vizsga van ahol el lehet sütni (pecsétes lapoknál szívás van..) és pofátlanul természetesen kell csinálni..

 

025. Átlászó...
Ez esetben a papír azon tulajdonságát kell kihasználni, hogy minden papír átlátszik valamilyen mértékben. E miatt tegyük közvetlenül az alá a papír alá a puskát, amire írunk, majd szorítsuk rá a felső lapot. Ekkor szépen látszódik az alatta lévő lap is. Ha lazábbra engedjük, úgy már kevésbé látszik át, s nagyobb távolságból, például a mellettünk álló tanár szemszögéből már nem is látszik.
A feladat egyedüli nehéz része a puska lap alá helyezése és eltávolítása.
Előnye, hogy akár előre kiosztott pecsétes lapoknál is használható.

>>>>>>>>>2.rész<<<<<<<<<

Amennyiben nincs tintasugaras nyomtatónk, vagy nem tudjuk a pad színével azonosra elkészíteni fóliás puskánkat, úgy átlátszó lapra feketével is kinyomtatható. (Adott esetben negatívban nyomtatva kevésbé lesz feltűnő a fólia.) Ez esetben azonban valamilyen fekete dologra van szükség a fólia alá a dolgozatírás alatt. Ha szükséges, és megfelelő biztonságban vagyunk, úgy a fóliát át kell tenni valamilyen világosabb tárgyra (pl. a padra), majd a tartalmát leírva megvan a jó jegy.Előnye, hogy lézernyomtatóval nyomtatva igen sok minden elfér egy fólián.Hátránya, hogy valamilyen fekete tárgyat kell keríteni a fólia alá, ami feltűnő lehet.

 

026. Kötéltáncos módszer
A módszer legjobban használható, ha a tanár megengedi a kockás, vagy vonalas lapok használatát. _UGYANOLYAN_ lapra (hogy ne legyen feltűnő) amilyet be fogsz adni a doga végén, leírsz ABSZOLÚT mindent, ami az anyaggal kapcsolatos. - Ha lebux, akkor úgyis mindegy mennyire puskáztál. :)) És megbecsülésed szerint három-négy üres lap alá teszed az akár több A4 oldalból álló puskád. Mikor leadod a dolgozatod az "üres-puskás" lapokat egyszerűen visszateszed a táskádba. Vigyázz, ha nem hiszed el magad is, hogy a lapok ÜRESEK, akkor véged, elrakáskor. A tanár biztosan kiszúr.

Előnye. Ha valóban kötélidegzeted van (mint nekem is) akkor pl. írhatod tollal is a puskát, de ügyelj, hogy normál méretű betűkkel, és egy jól kidolgozott példának álcázva (firkálások, stb.) készítsd az atomrakétád. Az írási idő negyedénél, amikor a tanár nem veszi észre, egyszerűen alulról kiveszed a lapokat. CSENDBEN! És úgy teszel, mintha az előző példákat ellenőriznéd, és a már kiszámolt adatokat írnád át, másik lapra. Vagy csak egyszerűen "ellenőrzöd" a kidolgozott példáid.

Előny: Töméntelen mennyiségű adat, amit csak nem szégyellsz /nem lustállsz leírni. Egyszerű kezelés, ha jól helyezkedsz (nem közel a tanár útvonalához) bombabiztos.

Hátrány: Ha túl rendes a tanár, esetleg leellenőrzi a kidolgozott példáid :( Gyenge idegzetűek hamar XEDUXEN-t fognak reggelizni. És nem utolsó sorban: valamit tudni is kell, hogy ne tűnj fel, hogy nem dolgozol.


027. Kis papír a kézben

Ha ügyes vagy egy kis papírra mindent fel tudsz írni ami kell. a kezedben szorítod és a kellő pillanatban gyorsan megnézed lehetőleg tollal írd rá a szavakat abból is olyannal ami nem folyik mert ha izgulsz a vizes kezed elmoshatja a betűket. sok sikert ;)

   

028. Mire van a telefonod?

Felveheted a telódra a dolgozat lénygét és ha van a telódhoz  jedszet lejátszód. Ugyanilyen hogyha a tolltartódban tartod a telód vagy a zsebedben (tolltartó előnyösebb) akkor lefényképezed a dolgozat válaszait és beteszed háttérképnek é megnézed ha a tanár észrveszi csak mond azt hogy az időt nézed.                

(felszólítás oratársaknak: ezt azé nem kell elmondani az ofőnknek xD)

 

 

 

 

 

 

         

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 14
Tegnapi: 13
Heti: 59
Havi: 452
Össz.: 320 243

Látogatottság növelés
Oldal: **$uli+Đoga=pusk@**
ღ Minden-ami-fontos ღ - © 2008 - 2024 - minden-ami-fontos.hupont.hu

A HuPont.hu jelszava az, hogy itt a honlapkészítés ingyen van! Honlapkészítés Ingyen

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »